Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel
| WiFi Wi-Fi | Privat strand Adgang til strand | Fitness/Motionscenter Fitnesscenter |
| Aktiviteter Golfbane Ridning Windsurfing Dykning Snorkling Fiskeri Kanosejlads Cykling Vandreture | Spa og afslapning Spa & Wellness center Fuld kropsmassage | Mad/Drikke Restaurant |
| Mødefaciliteter Møde-/ banketfaciliteter | Morgenmad Morgenmad på værelset | Aircondition Klimaanlæg |
Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel Gros Islet tilbyder elegant overnatningssted med en værdiboks og 24 timers security 2 km fra Darren Sammy Cricket Ground. Stedet ligger uden for Reduit Strand kun 15 minutters gang fra byens centrum.
Hotellet tilbyder en førsteklasses beliggenhed 15 minutters dyk fra George F. L. Charles lufthavn. Treasure Bay Casino er også 12 minutter derfra til fods. Det har direkte adgang til Saluna Watersports. Cecilia's Taxi busstoppested ligger 800 meter fra hotellet.
Der tilbydes værelser med en terrasse, en balkon og en personlig værdiboks, samt privat badeværelse med en brusekabine og separat toilet.
Oplev alle smagsoplevelser fra Gros Islet på hotellets a la carte-restaurant, hvor du kan smage de lokale delikatesser. En række restauranter såsom Buzz Seafood and Grill og Jacques Waterfront Dining tilbyder caribiske specialiteter, bare 350 meter væk.
- Lufthavne
- George F. L. Charles Lufthavn10 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Sikkerhedspengeskab
- Privat ind-/ udtjekning
- Receptionistskranke
- Kæledyr ikke tilladt
- 24 timers vagtservice
- Kun voksne
- Bagageopbevaring
- Sodavandsautomat
- Røgdetektorer
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Morgenmad på værelset
- Restaurant
- Madpakker
- Særlige diætmenuer
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
- Have
- Grillfaciliteter
- Spa & Wellness center
- Fuld kropsmassage
- Fitnesscenter
- Windsurfing
- Dykning
- Snorkling
- Kanosejlads
- Vandreture
- Ridning
- Cykling
- Golfbane
- Yogalektioner
- Fiskeri
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Room Service
- Biludlejning
- Vaskeri
- Renseri
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Dagligvare shopping service
- Møde-/ banketfaciliteter
- Fax/fotokopiering
På værelset
- Klimaanlæg
- Dagligstue
- Patio
- Terrasse
- Strygeservice
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel?
Det vil tage dig en 15 minutters gang at komme til byens centrum fra det Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel. - ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til et Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel?
George F. L. Charles lufthavn og et Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel er adskilt af 5 km afstand. - ❓
Hvordan kommer vi til Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel fra lufthavnen?
Gæster kan anmode om en bus shuttle på Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer. - ❓
Er der parkeringsplads ved det Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel?
Der er en parkeringsplads på det Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel gratis. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Gros Islet hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Gros Islet hotellet er 180$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på det Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel?
Gæsterne på det Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel kan betale med Visum og American Express. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i et Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel?
Et Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel tilbyder Værelse med to enkeltsenge og Værelse med en kingsize-seng at vælge imellem. - 📱
Er der nogen forretningsfaciliteter i det Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel?
Forretningsgæster på det Sol Sanctum - Boutique Wellness Hotel kan gøre brug af et skrivebord og en fotokopimaskine.